Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké podlahy děláme

Vinylové podlahy

Na rozdíl od dřevěné podlahy jsou vysoce odolné vůči opotřebení, povrch je proti opotřebení chráněn kvalitní PU ochrannou vrstvou, jsou ideální do místností, které sdílíte i se svými domácími mazlíčky a také vhodné do komerčních prostor. Vinylové podlahy jsou odolné vůči vodě. Je možné je použít pro podlahové topení.

Elegantní design

Vinylové podlahy nabízí rozsáhlou škálu dekoru imitujících dřevené podlahy, dlažby i kámen.

Příjemná akustika

Skvělé akustiky v místnosti dosáhnete díky charakteristikám samotného materiálu a celoplošnému nalepení, dokonalý komfort při chůzi díky měkkému povrchu.

Linoleum, Marmoleum

Pravé přírodní linoleum je vlastně „podlahovou klasikou“. Charakterizuje ho odolnost, snadná údržba, příjemný povrch a široká škála vzorů a barev. Základními surovinami pro výrobu linolea jsou lněný olej (od něhož je odvozen název linolea), pryskyřice, korek, dřevěný a vápencový prášek, juta (jako podklad) a barevné pigmenty. Spojení těchto surovin je zárukou vynikajících izolačních vlastností a dlouhé životnosti. Jednotlivé druhy linolea se mohou lišit složením (tj. vlastnostmi), tloušťkou a povrchovou strukturou. Například linoleum s vysokým obsahem korku je mimořádně elastické, neklouzavé s velkou schopností tlumit nárazy, respektive kroky.

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové podlahy patří v současnosti k nejvyhledávanějším podlahovým krytinám řadící se mezi plovoucí podlahy. Mohou to být HDF desky, které na sobě mají buď dekorativní papír, nebo přímý tisk tzv. direct print. Laminátové podlahy vám nabízí širokou škálu dekorů, které výborně imitují jak dlažbu a kámen, tak i dřevenou podlahu. Další neodmyslitelnou výhodou laminátu je tvrdost materiálu a jeho cenová dostupnost.

Nejvhodnějším místem upotřebení této podlahy je obývací pokoj, chodba, či další obytné místnosti. Nedoporučuje se je dávat do prostor, jako např. kuchyně, koupelny, kde hrozí kontakt s vodou, jelikož by následkem toho mohlo dojít k tzv. bobtnání a tím pádem poničení podlahy.

PVC podlahy

Nejžádanější „hladkou“ podlahou je v současnosti PVC podlahovina, jinak řečeno „měkčené“ PVC. Přispívá k tomu i fakt, že na první pohled vypadá jako přírodní materiál díky dokonalým imitacím. PVC podlahy dostanete v různých šířkách (2m; 3m; 3,5m; 4m; 5m), díky čemuž minimalizujete odpad při pokládce a nemusí v místnosti vznikat spoj a materiál se nastavovat.

Koberce

Dělíme na: vpichované, smyčkové, střiženou smyčku – koberce s vysokou zátěží, luxusní objektové koberce, sportovní koberce, čistící zóny, umělou trávu

Koberce tepelně izolují podlahu a tím sníží tepelné ztráty v místnosti. Dalším účelem je změkčení podlahy a nezanedbatelná složka výběru koberce je ozdoba podlahy s důrazem na celou místnost. Celoplošné koberce se nejvíce využívají na podlahy v komerčních objektech – kancelářích, hotelech, restauracích. Kusové koberce jsou na podlaze více jako estetický doplněk i pro větší pohodlí u sedacích souprav a do ložnic. Běhouny se používají jako pokrývka podlahy v chodbách, na schody a přilehlé místnosti s větší frekvencí pohybu.

Mimo domácnost nachází tato podlahová krytina široké použití v různých speciálních provozech

veřejné prostory, s větší až vysokou zátěží, zejména u schodových koberců v čisticích zónach, vchody do veřejných prostor. Významným faktorem pro výběr koberce je barva. Respektujeme-li její působení, dosáhneme položením koberce místnosti svůj záměr a očekávaný pocit. Dobře zvolenou barvou na podlaze, můžeme místnost dle svých záměrů zmenšit, zvětšit, navodit pocit chladu, či tepla. Nezanedbatelná je také kvalita koberce. Je dána jeho konstrukcí a druhem vlákna.

Barvy koberců a jejich působení

Modrá, zelená a šedá barva koberce chladí, je vážná.
Červená, žlutá a hnědá barva koberce působí teple.
Výrazné barvy koberce vytvářejí dramatický dojem.
Temné odstíny koberce prostor opticky zmenšují a zútulňují.
Světlé odstíny koberce prostor zvětší.

Čisticí zóny

Více než 70% nečistot jako jsou například bláto, prach, voda, sníh a smetí je do budov přineseno prostřednictvím vstupujících osob a přepravních vozíků. Použitím efektivních čistících zón můžete snížit množství nečistot i vlhkosti při vcházení do budovy až o 90%.

Dřevěné plovoucí podlahy

Důležité při výběru dřevěné podlahy je vědět, jaký typ dřevěné podlahy je pro vás ten pravý. Nejen u nás se setkáte s následujícím dělením.

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Představují dvouvrstvé či třívrstvé dřevěné podlahy. Mezi plovoucí podlahy se řadí třívrstvá podlaha. Dvouvrstvé podlahy se lepí celoplošně a jedná se spíše o vylepšení klasických parket. Dvouvrstvé podlahy mají protitah a díky tomu jsou mnohem stabilnější než klasické vlysy. Další předností je konstrukční výška.