Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praktické rady pro podlahové krytiny

7 Tipů pro dlouhou životnost plovoucí podlahy

Před všechny vstupy z venkovního prostředí položte rohožky, či instalujte mechanické kartáče. Používejte mobilní nábytek (kancelářské židle) opatřený měkými gumovými kolečky nebo použijte podložku. Pro snížení rizika poškození podlahy, použijte pod nohy nábytku plstěné ochranné

Údržba a čistění PVC

K čistění a ošetřování PVC se používá vlažná voda s běžným saponátem, dále čisticí a leštící prostředky pro vinylové podlahové krytiny. POZOR! Na čistění podlahoviny se nesmějí používat ředidla a organická rozpouštědla; Jakoukoli chemickou látku.

Odstraňování konkrétních skvrn z koberců – víno, tuk, vejce, atp.

MÁSLO, TUK, KRÉM NA BOTY, SILNÉ OLEJOVÉ SKVRNY: Absorpční tampón namočený v technickém benzínu, poté ředěný šampon na koberce (osvědčily se také gelové prací prostředky). LIMONÁDA, LIKÉR, INKOUSTOVÁ NÁPLŇ: poťukávejte skvrnu zředěným čpavkem, poté studená.

Odstraňování skvrn neznámého původu z koberců

Nejprve odeberte povrch skvrny nožem nebo lžící (postupujte od kraje ke středu). Ve většině případů lze zbytek skvrny odstranit vlažnou vodou a mýdlem. Nedrhněte skvrnu silou. Po vyčistění je dobré koberec pečlivě vysušit (nejlépe fénem.

Údržba a čistění koberců

Nejdůležitější při péči o Váš koberec je jeho pravidelné vysávání 2-3x týdně. Je však pravděpodobné, že i přes pravidelné vysávání bude koberec za určitou dobu jevit známky znečištění. A tehdy je třeba provést důkladné vyčistění.